Ile kosztują zabiegi u fizjoterapeutów?

Zabiegi fizjoterapeutyczne to dość szerokie pojęcie, składają się na nie różne usługi. Trudno więc jednoznacznie określić konkretną kwotę zabiegów. Wpływ na cenę ma wiele czynników.

Koszty  wizyt w gabinetach fizjoterapeutycznych zaczynają się od 50 złotych i dochodzą nawet do 150 czy 200. Cena zależy głównie od rodzaju wykonywanego zabiegu. Na koszt ma wpływ także lokalizacja. W większych miastach zabiegi zazwyczaj są droższe.

W cenę, oprócz pracy i czasu fizjoterapeuty, wliczony jest także wynajem pomieszczenia czy sprzęt używany podczas wizyty. Codziennie w gabinetach fizjoterapeutycznych zużywa się wiele produktów jednorazowego użytku, są to m.in. prześcieradła, rękawiczki, ręczniki papierowe czy igły wykorzystywane przy niektórych zabiegach. Jednorazowy sprzęt ma w tej branży ogromne znaczenie – dzięki niemu wszystko jest czyste i sterylne, a pacjenci zadowoleni i bezpieczni.

W opłaty zabiegowe wliczone są także takie elementy jak np. oprogramowanie, które usprawnia pracę placówki. Dobry system ułatwia życie zarówno fizjoterapeutom – którzy m.in. mogą prowadzić w systemie przejrzystą dokumentację medyczną (z historią chorób, przeprowadzonych zabiegów, zaleceniami itd.), jak i klientom, którzy otrzymują np. automatyczne przypomnienia o wizycie. Jak twierdzą specjaliści z Versum, firmy tworzącej jeden z najlepszych systemów do zarządzania gabinetem, placówki posiadające tego typu oprogramowanie mogą pozwolić sobie na więcej swobody i lepiej skupić się na pacjencie, podnosząc tym samym jakość wykonywanych usług.

Zabiegi, z jakich można skorzystać u fizjoterapeuty w ramach w/w ceny, to m.in.: masaż, kinezyterapia, elektrolecznictwo (w tym jonofreza), galwanizacja, leczenie polem elektromagnetycznym (np. diatermia), elektrostymulacja, a także światłolecznictwo i termoterapia (laseroterapia, okłady parafinowe). Do zabiegów rehabilitacyjnych zaliczamy również hydroterapię (kąpiele wirowe), krioterapię i balneoterapię (okłady z borowiny) oraz powszechnie znany masaż leczniczy. Ten z kolei może przyjąć formę masażu suchego, limfatycznego lub podwodnego. Podczas zabiegów pacjenci mogą liczyć nie tylko na pomoc specjalisty, ale również na cenne wskazówki dotyczące ćwiczeń i codziennego funkcjonowania.